Vyberte stranu
nemecký ovčiak

Wera

Wera je krásna fenka nemeckého ovčiaka, ktorá prišla do útulku v lete 2016. Niekoľko týždňov sa potulovala po Zvončíne, odkiaľ ju neskôr priviezli do útulku.

Wera si zrejme v minulosti prežila veľa zlého, pretože niektorým ľuďom ani teraz nedôveruje. Aj keď väčšinou je to bezproblémová a veselá fenka, vyberie si ľudí, ktorých nemusí a od nich si udržuje odstup.  

Po príchode do útulku krívala a zle dostupovala na pravú prednú nohu. Vyšetrenie ukázalo, že to spôsobila stará, neliečená zlomenina, ktorá sa zle zrástla. Je možné, že ju predtým zrazilo auto, keďže aj dnes sa ich bojí a snaží sa ich od seba „odohnať“ štekaním.

Zle zrastenú labku má teraz o niečo kratšiu a občas ju musí nosiť hore. Na druhej strane, ani stará zlomenina jej nebráni v tom, aby sa tešila zo sveta okolo nej. Jediné, čo miluje viac, ako dlhé prechádzky, je jej loptička.

Pokiaľ uvidí, že v ruke držíte loptičku, okamžite spozornie a stanete sa pre ňu stredom vesmíru. Bola by ochotná naháňať loptičku od rána do večera a aj potom by vám ju priniesla späť a chcela, aby ste sa s ňou ešte chvíľku pohrali.

Wera bola v čase spustenia nášho projektu v útulku. 15. apríla si ju však prišla na skúšku zobrať jedna rodina. Veríme teda, že Wera so svojou novou rodinou zostane a bude prvým z našej štvorice psíkov s „túlavými labkami,“ ktorý si nájde svoj nový domov. Budeme jej držať palce.

Rasa: Nemecký ovčiak (vlčiak)

Vek: 4 roky, 10 mesiacov

Pohlavie: fenka

Veľkosť: veľký (52cm)

Farba: Hnedo-čierna

Charakteristika: Kríva na labku, bojí sa áut

Podpor útulok taškou!

Príbehy ostatných psíkov