Vyberte stranu
pitbul

Roky

Roky je trojročný pitbul, ktorý sa do útulku dostal v zime 2019. Priviezla ho sem polícia, ktorú zavolala žena s tvrdením, že ho našla. Až neskôr sa ukázalo, že psík jej v skutočnosti patrí, len sa o neho nedokázala postarať. Aspoň takto ho ale zachránila pred utratením.

Roky bol po dovezení do útulku blchavý a s opuchnutými očkami. Najskôr to vyzeralo tak, že trpí alergiou, až veterinárske vyšetrenie ukázalo, že v skutočnosti má zápal očí. Tie ho trápia odkedy prišiel. Občas ich musí mať privreté a čoskoro ho čaká operácia.

Prvé dni v útulku sú pre väčšinu psíkov ťažké. Nové prostredie, neznámi ľudia a veľa iných psíkov na nich pôsobí stresujúco. Aj Roky bol spočiatku neistý a bojazlivý. Potreboval si v ľuďoch, ktorí sa oňho starajú, vybudovať dôveru.

Zamestnanci v útulku k nemu preto spočiatku pristupovali opatrne a nechali ho navyknúť si na svoj nový domov. Roky si však nakoniec zvykol veľmi rýchlo a dnes sa mu v útulku dokonca páči. Je vďačný za to, že dostal druhú šancu a je na mieste, kde sa o neho dokážu postarať.

Roky budí svojim vzhľadom rešpekt, najmä u ľudí, ktorí s podobnou rasou nemajú skúsenosti. Je veľmi silný, svalnatý a má silné čeľuste. V tomto prípade ale jeho výzor klame. Roky je v skutočnosti veľmi milý psík, ktorý sa v útulku nikdy nesprával agresívne. Je veľmi hravý, miluje ľudskú spoločnosť a rád chodí na prechádzky.

Rasa: Pitbul

Vek: 3 roky, 2 mesiace

Pohlavie: mužské

Veľkosť: stredná (50cm)

Farba: Biely s čiernymi škvrnami

Charakteristika: problémy s očkami

Podpor útulok taškou!

Príbehy ostatných psíkov