Vyberte stranu
labrador

Richie

Richie je 7 ročný labrador, ktorého do útulku priviezla polícia. Zavolali ich obyvatelia osady z Farárskeho. Pre zamestnancov útulku je to už známa firma. Miestni sa nedokážu o psíkov postarať, vyhadzujú ich na ulicu a keď ich už majú dosť, zavolajú políciu, aby ich odviezli.

Richie prišiel do útulku v zúfalom stave. Bol hladný, prechladnutý a veľmi sa bál. Na to, že ide o labradora, ktorý je pokojné plemeno, bol agresívny a cez voliéru zúril na každého, kto sa k nemu priblížil. Upokojil sa len na chvíľu, keď dostal piškótu. Potom sa však všetko opakovalo.

Postupne začal zamestnancom útulku dôverovať a večer sa dokonca nechal vyvenčiť. Potom ho zabalili do deky a nechali odpočívať.

Nevieme, čím všetkým si Richie musel prejsť, avšak jeho správanie naznačovalo, že sa k nemu ľudia nesprávali dobre. V útulku zistili, že je dokonca začipovaný, čo znamená, že musel mať majiteľa. Kontaktovali ho a ten im povedal, že svojho psíka do osady „podaroval.“ Za jeho ťažký životný príbeh teda nakoniec mohol sám majiteľ, ktorý sa rozhodol svojho psíka takto škaredo zbaviť.

Dnes je už Richie v bezpečí a ľuďom začína dôverovať. Aj keď je už starší pán, stále je hravý a teší sa na každú jednu prechádzku. Adoptovať by si ho ale mali skôr skúsenejší ľudia, na ktorých sa Richie bude môcť spoľahnúť.

Druh: Labrador

Vek: 7 rokov

Pohlavie: mužské

Veľkosť: veľký (52cm)

Farba: hnedý

Podpor útulok taškou!

Príbehy ostatných psíkov