Vyberte stranu
kríženec

Krištof

Krištof je päťročný kríženec, ktorý je typickým príkladom neľudského zachádzania. Majiteľ ho vyhodil z auta v daždi pred obchodom v Suchej nad Parnou. Nevieme, odkiaľ pochádzal a aký príbeh v sebe nesie, avšak nedôveroval ľuďom a nikto ho nedokázal odchytiť.

Komu ale dôveroval a koho mal rád, boli deti. Pravidelne chodieval pred školu a odprevádzal ich domov. Vždy keď sa ku nemu ale priblížil niekto iný, utiekol. Poprosili preto jedno dievčatko, aby im ho pomohla odchytiť. Krištof s ňou prišiel až domov a odtiaľ ho už dokázali presunúť do útulku.

Krištof bol prvé dni v útulku neistý a nesvoj. Nebol ani tak vystrašený, skôr zmätený z nového prostredia a s veľmi silnou osobnosťou. Bol zvyknutý spoliehať sa sám na seba a nikomu v svojom okolí neveril.

Nakoniec si však začal na útulok aj ostatných psíkov zvykať. Stále má veľmi rád deti, u dospelých mu ale trvá dlhšie, kým im začne dôverovať. Zrejme to spôsobila ťažká minulosť a všetko to, čím si musel prejsť. Má svoje chvíle, kedy potrebuje pokoj a nechce žiadnu spoločnosť. Preto potrebuje trpezlivú rodinu, ktorá má skúsenosti s trochu problémovými psíkmi.

Inak je ale Krištof kamarátsky a plný energie. Lieta hore dole po útulku a rád sa hrá aj s inými psíkmi. Najradšej zo všetkého však má, keď môže ísť na prechádzku.   

Rasa: Kríženec

Vek: 4 roky, 8 mesiacov

Pohlavie: mužské

Veľkosť: stredná ( 40cm)

Farba: Čierno-hnedý

Charakteristika: hyperaktívny

Podpor útulok taškou!

Príbehy ostatných psíkov